Apartamenty Pieniny

Apartamenty Pieniny to doskonała opcja na wypoczynek

Apartamenty Pieniny - ten zwrot kojarzy się z z udanym wypoczynkiem w komfortowych warunkach, pełnych zadowolenia i satysfakcji. Poza tym, ze względu na lokalizację, to doskonałe miejsce na różnorodny sposób spędzania wolnego czasu. Wspomniane pasmo górskie, znajdujące się w województwie małopolskim, jest tym, czego potrzebują turyści spragnieni wrażeń. Ze względu na swoją powierzchnię, goście mogą wybrać nocleg w okolicznym mieście lub wsi, które są usytuowane w centrum lub w niedalekiej odległości od Pienińskiego Parku Narodowego. To doskonała szansa zarówno na aktywne, jak i nieco mniej angażujące siłowo spędzenie wolnych chwil.

Wynajem apartamentów Pieniny - kilka lokalizacji z dostępem do atrakcji

Jedną z ciekawych alternatyw jest nocleg w mieście Czorsztyn - niewielkiej miejscowości położonej nad Jeziorem Czorsztyńskim. Wspomniana lokalizacja stanowi doskonały pomysł na wakacyjny odpoczynek, niezapomniany weekend czy po prostu wyjazd służbowy. Bliskość natury, połączona z zabytkami, takimi jak okoliczny zamek czy Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, to doskonała opcja na oderwanie się od codziennych obowiązków. Poza tym, Czorsztyn jest niesamowicie chętnie odwiedzaną wsią w okresie letnim. Przybywający tu turyści czerpią radość z tutejszych atrakcji, korzystając m.in. z możliwości wypożyczenia sprzętu wodnego czy wsłuchania się w kojący dźwięk wody na tutejszej plaży. 

Pieniny apartamenty do wynajęcia

Wspomniany wcześniej Czorsztyn to niejedyny wariant na wynajem apartamentu. Doskonałą alternatywą może być Krościenko nad Dunajcem. Malownicza miejscowość, która zapewnia m.in. dostęp do źródeł szczawy alkalicznej "Michalina", "Stefan" i "Marian". Dodatkowo, znajdują się tutaj ciekawe szlaki piesze, prowadzące m.in. do odległych o około 8 km Sromowców Niżnych czy Szczawnicy. Krościenko nad Dunajcem to częsty wynik wyszukiwanej frazy "noclegi Pieniny Apartamenty". Nic dziwnego. Poza wspomnianymi atrakcjami, turyści mogą skorzystać np. z usług lokalnej stacji narciarskiej oraz odwiedzić kaplice św. Rocha, Kingi i Przemienienia Pańskiego.

I na koniec jeden z najpopularniejszych pomysłów na nocleg w komfortowym apartamencie - miasto Szczawnica. To zagłębie turystyczne z dostępem do wielu parkingów, atrakcji i niezapomnianych widoków. Bliskość szlaków turystycznych, których celem są Trzy Korony, Sokolica i Wysoka to tylko wstęp do udanego wypoczynku. Szczawnica posiada również wiele innych rozrywek, takich jak lokalna pijalnia wód w "Domu nad Zdrojami", plac Jana Dietla czy przepiękne parki. Poza tym, jest to miejscowość uzdrowiskowa, w związku z czym turyści mogą zadbać o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. 

Pieniny to góry, które przyciągną uwagę turysty

Pieniny to pasmo górskie rozciągające się nad województwem małopolskim - stosunkowo niewielkie pod względem powierzchni, jednak niesamowicie atrakcyjne ze względu na walory przyrodnicze. To właśnie tutaj znajdują się m.in.: słynny przełom Dunajca stanowiący granicę ze Słowacją, zróżnicowana roślinność czy strome stoki, które umożliwiają silny rozrost lasów.

Dzięki czystemu powietrzu, dostępowi do wielu noclegów i okolicznych atrakcji, Pieniny są chętnie odwiedzane niezależnie od pory roku. To znakomite miejsce dla miłośników górskich wypraw, osób spragnionych spokojnego wypoczynku, a nawet wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą przyrodą. Występują tu różne gatunki ssaków, w tym jelenie, nietoperze, sarny, wydry, a nawet rysie. Co więcej, region w porównaniu z sąsiadującymi pasmami górskimi, cechuje się stosunkowo łagodnym klimatem. To właśnie dlatego jest dobrym wyborem zarówno w letnie, gorące poranki, jak i chłodne, zimowe dni.