Czorsztyn noclegi

Czorsztyn noclegi, czyli gdzie można się zatrzymać?

Czorsztyn to niewielka wieś położona w województwie małopolskim. Jej początki datuje się na XIII wiek. Miejscowość o powierzchni zaledwie nieco ponad 61 km2 i liczbie mieszkańców nieprzekraczającej 8 tysięcy osób, co roku gości tłumy turystów. Wszystko za sprawą atrakcyjnego położenia, dostępu do wielu atrakcji i niezapomnianych widoków. Wiele osób wybiera to miejsce jako główny kierunek wakacyjnego odpoczynku czy spędzenia weekendu na łonie natury. W okolicy rozpościera się m.in. widok na piękne jezioro Czorsztyńskie oraz zamek o takiej samej nazwie, jak wspomniana wieś. Co więcej, to właśnie tutaj przebiega niebieski szlak na Trzy Korony, znajduje się Hala Majerz czy spektakularna zapora o wysokości 60 metrów. Ponadto, bez problemu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, odpocząć na plaży czy wybrać się w rejs statkiem.

Pośród walorów związanych z przyrodą tego miejsca, niezwykle ważnym aspektem jest nocleg. Nic dziwnego, że wiele osób szuka najlepszej opcji. Na szczęście, wybór jest dość spory. Ci, których przekonują liczne udogodnienia, powinni zastanowić się nad tym, aby wynająć pensjonat nad jeziorem Czorsztyńskim. To doskonałe rozwiązanie na podziwianie piękna natury, wsłuchiwanie się w kojący szum wody czy obserwowanie tutejszej przyrody. Alternatywą dla wspomnianego rozwiązania są m.in. tanie noclegi. To z kolei wariant dla tych, którzy chcieliby wyrwać się z miejskiego zgiełku i spędzić udany czas stosunkowo niskim kosztem. Niemniej jednak pokoje Czorsztyn, ze względu na różnorodne standardy, są doskonałym wyborem, niezależnie od indywidualnych preferencji. Wiele z nich znajduje się wzdłuż linii brzegowej jeziora. Są chętnie rezerwowane przez osoby ceniące sobie bezpośredni widok na wodę. Poza tym, wiele lokum znajduje się np. przy ulicach Rycerskiej, Na Dolinę, ale też blisko drogi krajowej nr 969. 

Jezioro Czorsztyńskie noclegi - doskonała opcja na wypoczynek

Jednym z najciekawszych punktów widokowych w Czorsztynie jest rozciągające się tutaj jezioro. To największy zbiornik wodny na Podhalu, który liczy aż 404 metry długości. Historia jego budowy sięga jeszcze początków ubiegłego wieku, kiedy to jednym z pomysłodawców był ówczesny prezydent Polski - Gabriel Narutowicz. W istocie, jezioro zaczęło powstawać dopiero w latach 60. XX wieku. Od momentu oddania go do użytku, cieszy się niesamowitą popularnością, szczególnie w okresie letnim. Sam Czorsztyn, m.in. ze względu na bliskość szlaków turystycznych, jest natomiast atrakcyjną lokalizacją przez cały rok. To właśnie dlatego spragnieni przygód turyści poszukują haseł typu "Czorsztyn nocleg nad jeziorem", "Czorsztyn noclegi z widokiem na jezioro" czy po prostu "zalew Czorsztyński noclegi". 

Ta niewielka wieś oferuje mnóstwo opcji na spędzenie wolnego czasu. Poza wspomnianym już wielokrotnie jeziorem, przybywający goście znajdą tu mnóstwo pieszych i rowerowych szlaków. Do dyspozycji pozostaje również ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski, spływ Dunajcem na flisackiej tratwie, zamek, skansen oraz przede wszystkim bliskość Pienińskiego Parku Narodowego, który gwarantuje dostęp do lokalnych szczytów, takich jak Trzy Korony, Sokolica czy Wysoka. 

Noclegi w Pieninach Czorsztyn - co i dlaczego warto zwiedzać?

Niewielka wieś Czorsztyn ma istotną przewagę nad wieloma lokalizacjami w Polsce. Przede wszystkim, jest to turystyczna aglomeracja, dzięki czemu osoby odwiedzające ten punkt na mapie zyskują dostęp do licznych atrakcji. Terytorium, sąsiadujące niemal z Pienińskim Parkiem Narodowym, daje możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu na szlakach górskich. Co więcej, w odległości około 17 km znajduje się Szczawnica. To uzdrowiskowe miasto, gdzie mogą zaznać spokoju nie tylko Ci, którzy liczą na wysiłek fizyczny. To właśnie w Szczawnicy można zwiedzić popularny plac Jana Dietla, napić się wody mineralnej z lokalnych źródeł, skorzystać z licznych zabiegów leczniczych czy wybrać się na spacer po Górnym i Dolnym Parku. Kwatery Czorsztyn stanowią natomiast ciekawą opcję na nocleg. Z jednej strony, turyści zyskują spokój, pozwalający odpocząć i skłonić do refleksji. Z drugiej, za sprawą niewielkich odległości pomiędzy miejscowościami, otrzymują szansę zwiedzenia i poznania okolicznej kultury, architektury czy historii górskiej części małopolski.