Wiadomości

 • WYBITNI POLSCY SPECJALIŚCI NEUROCHIRURGII JUŻ DOSTĘPNI W ALLMEDICA W NOWYM TARGU (art. sponsorowany)
  2023-10-02
  Neurochirurgia (inaczej chirurgia układu nerwowego) jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem operacyjnym niektórych chorób układu nerwowego. W obszar zainteresowań neurochirurgii znajdują się: mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy, zaopatrujący te struktury.
 • Ponownie rozdzwonili się oszuści działający metodą #8217;"na wnuczka"
  2023-10-02
  NOWY TARG. Dzisiaj ponownie uaktywnili się przestępcy działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Oszuści dzwonią do seniorów z Podhala i informują, że członek rodziny - najczęściej wnuczka - spowodowała wypadek drogowy w którym zginęła kobieta w ciąży i potrzebne są pieniądze na kaucję, odszkodowanie lub opłatę adwokata.
 • Przekazanie samochodu bojowego strażakom z Podsarnia
  2023-10-02
  W niedzielę odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.320 4x4 BB Ochotniczej Straży Pożarnej w Podsarniu.
 • "Awaria" dystrybutorów Orlen dotarła do Zakopanego (zdjęcia)
  2023-10-02
  Na stacji paliw Orlen na Ustupie pojawiły się kartki informujące o awarii dystrybutorów.
 • Chemioterapia bliżej pacjentów. Nowoczesny oddział w szpitalu w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2023-10-02
  W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu powstał Oddział Chemioterapii Dziennej. To jeden z największych tego rodzaju oddziałów w Małopolsce. Pacjenci onkologiczni z naszego regionu uzyskali dostęp do leczenia blisko swojego miejsca zamieszkania. Nie muszą już dojeżdżać na chemioterapię do Krakowa, Nowego Sącza albo Suchej Beskidzkiej. Oficjalne otwarcie odbędzie się 2 października o godz. 11.00. Rozmowa z ordynatorem nowego oddziału – specjalistą w zakresie onkologii klinicznej – Łukaszem Stokłosą.
 • Remont drogi z Klikuszowej do Sieniawy. W środę zostanie zamknięta na trzy dni
  2023-10-02
  Od 4 do 6 października zamknięty będzie odcinek drogi powiatowej z Klikuszowej do Sieniawy, od skrzyżowania z zakopianką na długości 800 metrów.
 • Podhalanie widoczni na Marszu Miliona Serc w Warszawie. Witali się przed kamerami z najbardziej znanymi politykami opozycji (zdjęcia)
  2023-10-02
  Wczorajszy wyjazd do Warszawy już po godzinie 4 rano zaowocował przyjazdem do stolicy na dwie godziny przed rozpoczęciem Marszu Miliona Serc. Dzięki temu, ale również dzięki zaproszeniu przez organizatorów, którzy górali przyjęli z wielką sympatią, znaleźli się oni przed rozpoczęciem pochodu w pierwszym rzędzie, witani przed kamerami przez polityków.
 • Wypadek ciągnika
  2023-10-02
  W Czarnej Górze - Zagórze ciągnik przygniótł mężczyznę.
 • Otwarto oddział chemioterapii w nowotarskim szpitalu (zdjęcia)
  2023-10-02
  Z udziałem wielu gości w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu odbyło się oficjalne otwarcie długo wyczekiwanego oddziału chemioterapii dziennej.
 • Ważny parking w centrum miasta zamknięty
  2023-10-02
  Parking miejski przy ul. Kościuszki w Nowym Targu, koło straży pożarnej, został dziś zamknięty na jeden dzień.
 • Jedziemy nowym fragmentem zakopianki (wideo)
  2023-10-02
  Kierowcy mogą już jechać kilometrowym odcinkiem nowej zakopianki między Nowym Targiem a Rabką-Zdrojem. Na nowym odcinku udostępniono tylko po jednym pasie ruchu.
 • Premiera w "Rabciu" (zdjęcia)
  2023-10-02
  Pierwsza premiera w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju pod rządami nowej dyrektor Krystyny Kachel, pod tytułem "Oto Rabcio", została owacyjnie przyjęta przez publiczność.
 • Przed nami ciepły i słoneczny tydzień. We wtorek upał
  2023-10-02
  Co najmniej do czwartku na Podhalu możemy spodziewać się przyjemnej, ciepłej i słonecznej pogody. Termometry będą pokazywać w ciągu dnia od 16 do 20°C. Wyjątkiem będzie wtorek, kiedy to temperatura ma podskoczyć nawet do 27°C.
 • Parking przy ul. Kościuszki będzie chwilowo zamknięty
  2023-10-01
  NOWY TARG. W poniedziałek 2 października wjazd na parking wielopoziomowy Park&Ride przy ul. Kościuszki będzie niemożliwy.
 • Powiatowe zawody Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tatrzańskiego. Wygrało OSP Nowe Bystre (zdjęcia)
  2023-10-01
  KOŚCIELISKO. Na stadionie biathlonowym w Kirach rozegrane zostały dziś Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP z powiatu tatrzańskiego. Zorganizowano także gminne zawody sportowo pożarnicze dla jednostek OSP z gminy Biały Dunajec oraz Kościelisko.
 • Ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa kablówki. Kolejny
  2023-10-01
  NOWY TARG. Rada Nadzorcza Nowotarskiej Telewizji Kablowej ogłosiła kolejny konkurs na stanowisko prezesa Zarządu Spółki. Kandydaci mają czas na zgłoszenie się do połowy listopada.
 • Tragiczny upadek polskiego turysty pod szczytem Wysokiej. To niejedyne smutne wieści ze słowackich Tatr
  2023-10-01
  Przypadkowy świadek zgłosił ratownikom HSZ upadek turysty podczas zejścia z Wysokiej w słowackich Tatrach. Po upadku z wysokości około 50 metrów ofiara leżała bez ruchu.
 • Obwodnica gotowa, ale o otwarciu nikt nie mówi (zdjęcia / video)
  2023-10-01
  Praktycznie dobiegła końca budowa obwodnica Waksmund-Łopuszna-Ostrowska. Gotowe są ronda, mosty i drogi. Zamontowano oświetlenie, oznakowanie, wymalowano linie. Jednak przejazd jest zablokowany. Irytuje to kierowców, którzy jednocześnie stoją w korkach na drodze wojewódzkiej 969 z powodu remontu w Ostrowsku.
 • Wybrano EkoLiderów. Gala z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Krakowie
  2023-10-01
  NOWY WIŚNICZ. 39 instytucji z Małopolski zostało wyróżnionych podczas uroczystej gali za działania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz edukacji ekologicznej. Wśród docenionych jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne z Nowego Targu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska, Gmina Lipnica Wielka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej.
 • Uroczysty dzień LIV Zjazdu Związku Podhalan w Polsce
  2023-10-01
  Rozpoczął się drugi dzień LIV Zjazdu Związku Podhalan, który odbywa się na Bachledówce w Czerwiennem.