Wiadomości

 • NEUROLOGIA DZIECIĘCA JUŻ DOSTĘPNA W ALLMEDICA W ZAKOPANEM (art. sponsorowany)
  2023-05-27
  Neurologia dziecięca jest jednym z działów neurologii ogólnej. Odgrywa szczególną rolę, gdyż jej pacjentami są osoby w wieku do 18 lat. Neurologia dziecięca obejmuje choroby wynikające z wad rozwojowych uwarunkowanych genetycznie czy będących następstwem patologicznej ciąży, zaburzeń okołoporodowych czy powikłanego porodu.
 • Ośrodek zdrowia zmienia oblicze
  2023-05-27
  Trwa drugi etap prac budowlanych związanych z modernizacją wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej w Maniowach.
 • 57. Sabałowe Bajania w nowym terminie
  2023-05-27
  W dniach 12-16 lipca odbędą się tegoroczne 57. Sabałowe Bajania w Bikowinie Tatrzańskiej.
 • Czy nauczyciele powinni dostawać drogie prezenty od uczniów? "To już przesada. Matki kupowały pani biżuterię z Pandory"
  2023-05-27
  Od jakiegoś czasu w wielu szkołach na Podhalu rodzice uczniów wprowadzili zwyczaj składania się na jeden wspólny prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela, ale też na dzień nauczyciela albo mikołajki. Są to prezenty czasami rzędu 300 zł lub więcej. Zdania na ten temat są jednak podzielone. - Przeważnie jest tak, że o kupowaniu drogich prezentów nauczycielom decyduje kilka mam, a reszta wstydzi się odezwać - mówi jedna z mam.
 • Samoloty, czołgi, samochody osobowe w miniaturze. Trwa festiwal modelarski w "jedenastce" (video i zdjęcia)
  2023-05-27
  NOWY TARG. W Szkole Podstawowej nr 11 trwa Podhalański Festiwal Modelarski "Ciupaga". W tym roku prezentowych jest ok. 700 modeli wykonanych przez ponad 180 modelarzy z Polski i Słowacji.
 • Sprawa śmierci pacjentki w ciąży. Prokuratura zarządziła sekcję zwłok, pogrzeb we wtorek
  2023-05-27
  Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wyjaśnia okoliczności śmieci 33-letniej pacjentki w ciąży w nowotarskim szpitalu. - Z jakichś przyczyn stan pacjentki gwałtownie się pogorszył - powiedział w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Wierzba.
 • Trzecie podejście do kanalizacji w Maruszynie. Apel sołtysa: "Teraz jest ten moment"
  2023-05-27
  Gmina Szaflary zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące kanalizacji w centrum Maruszyny. To kolejna szansa na zaprojektowanie sieci. Wcześniejsze próby spełzły na niczym.
 • Szybkie obrady
  2023-05-27
  Za nami sesja Rady Gminy Krościenko, która trwała niespełna godzinę. Radni zajęli się kilkoma sprawami.
 • Taniec w centrum Miasta. Akcja profilaktyczna zrealizowana z rozmachem (zdjęcia)
  2023-05-27
  NOWY TARG. Podhalańskie Amazonki od ponad dekady włączają się do ogólnopolskiej akcji "Zaproś Mamę na badanie". W Dniu Matki w blisko stu miastach w kraju zorganizowano happening, zakończony radosnym tańcem - pochwałą życia.
 • Nielegalny towar o wartości niemal 4 mln zł skonfiskowała Straż Graniczna z placówki w Zakopanem
  2023-05-26
  Nielegalne przekraczanie granic, nielegalny pobyt, nielegalne prowadzenie działalności lub podejmowanie pracy oraz przemyt towarów. Z tym niemal codziennie mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zakopanem. Komendant kierujący jednostką podsumował 2022 rok podczas sesji powiatu tatrzańskiego.
 • Urzędnicy i wędkarze sprzątali rejon Czarnego i Białego Dunajca (zdjęcia)
  2023-05-26
  NOWY TARG. "Pracownicy Nadzorów Wodnych w Nowym Targu i Zakopanem, wspomagani pracownikami grupy wsparcia technicznego przy Nadzorze Wodnym w Nowym Targu, we współpracy z pracownikami Urzędu Miasta Nowy Targ i Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Nowy Sącz przeprowadzili wspólną akcję sprzątania świata" - poinformował Urząd Miasta.
 • Maciej Jachymiak: "Nie będzie jak zażyć spokoju"
  2023-05-26
  FELIETON. "Tematyka drogowa ostatnio dominuje w życiu społeczności lokalnej. O rondzie Waldka niedawno pisałem. Mainstream żył głównie „południową obwodnicą”. Jak donoszą media Nasza Wataha kiedyś zaakceptowała projekt. Ale zapomniała o tym. No cóż, nie o takich rzeczach zapomniała…" – pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
 • Zarażanie energią - młodzieżowa debata w Nowym Targu. "Szkoła powinna uczyć analizowania, a nie wpychać w utarte schematy"
  2023-05-26
  NOWY TARG. - Każde miasto w regionie, każda gmina, ma swoje najważniejsze sprawy i swoje problemy, ale łączy nas to, że jesteśmy mieszkańcami Podhala. I musimy wspólnie zadbać o jego przyszłość - mówi Filip Juchniewicz, młody nowotarżanin, społecznik, pomysłodawca młodzieżowej debaty, która w czwartek odbyła się w Nowym Targu.
 • Tablica na Grelu w nowej odsłonie
  2023-05-26
  NOWY TARG. Estera i Paweł Lejowie nie pozwalają zapomnieć o swoim sporze z burmistrzem Miasta. Do baneru, taczek i tablic z napisami "Szanowny Grzegorzu W. już czeka", "Skrzyżowanie hańby!", "Burmistrzu czy ci nie wstyd?" dołączyła kolejna: "burmistrzu przestań dręczyć NAS".
 • Wotum zaufania i absolutorium - jednogłośnie
  2023-05-26
  ZAKOPANE. Zarząd powiatu tatrzańskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Radni nie mieli żadnych wątpliwości.
 • Robią w szkole oddział przedszkolny
  2023-05-26
  W Urzędzie Gminy Czorsztyn została podpisana umowa na wykonanie adaptacji pomieszczeń na oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych. Podpisali ją wójt gminy Tadeusz Wach i Andrzej Tarchała z firmy AT GASTROBUD .
 • Absolutorium bez zarzutu. Brawa po głosowaniu
  2023-05-26
  Zarząd Powiatu Nowotarskiego otrzymał absolutorium. Opozycja nie miała zarzutów do tego, jak władze powiatu wydawały pieniądze w zeszłym roku.
 • Nocne utrudnienia w ruchu na ul. Jagiellońskiej
  2023-05-26
  ZAKOPANE. Tej nocy prowadzone będą prace remontowe na ul. Jagiellońskiej. Droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.
 • Kompletnie pijany ojciec kierował autem z półtoraroczną córeczką
  2023-05-26
  Blisko 3,5 promila alkoholu miał 39-latek, który przewoził skodą półtoraroczną córeczkę, zatrzymany przez policjantów w Nowym Targu. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.
 • Budowa szkoły na finiszu (film)
  2023-05-26
  NOWY TARG. Rozpoczęta w grudniu 2020 r. budowa nowej siedziby Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana dobiega końca. - 1 września br. uczniowie rozpoczną tu naukę - mówi starosta nowotarski Krzysztof Faber.