Wiadomości

 • "Wsparcie dla czworaczków". Kościelisko gotowe na kolejne ciąże mnogie
  2024-06-23
  KOŚCIELISKO. Radni zdecydowali o przyznawaniu jednorazowego świadczenia pieniężnego dla rodziny pp. Gąsienica - Matus, którym pod koniec lutego urodziły się cztery córeczki - Hania, Agnieszka, Anielka i Klementynka. Samorządowcy uznali, że jakie szczęście może się powtórzyć, dlatego przyjęto uchwałę o przyznawaniu finansowego wsparcia z tytułu urodzenia się czworga dzieci podczas jednego porodu - w rodzinach mieszkających na terenie całej gminy.
 • Czołowe zderzenie na zakopiance
  2024-06-23
  W rejonie Klikuszowej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.
 • Świętojańskie Zwyki w Orawce (zdjęcia)
  2024-06-23
  ORAWKA. Konkursy na stawianie koliby, smażenie jajecznicy czy skoki w workach czekały na uczestników niedzielnej zabawy zorganizowanej na boisku sportowym "Za Wodą".
 • Plama oleju na drodze
  2024-06-23
  Na drodze od Jabłonki do Podwilka strażacy usuwają plamę oleju.
 • "Zwiastun przełomu w relacjach Burmistrza z nową Radą". Spotkanie w sprawie uchwalania planu ogólnego Nowego Targu
  2024-06-23
  NOWY Targ. "Burmistrz zgodził się spełnić oczekiwania radnych odnośnie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu dokumentu planistycznego, a ustalenia ze spotkania zostały potwierdzone notatką, w której zawarto najważniejsze uzgodnienia" - ogłosił radny Maciej Tokarz, przewodniczący Klubu Radnych "Nowy Targ dla Mieszkańców".
 • Poważny wypadek we Frydmanie (zdjęcia)
  2024-06-23
  FRYDMAN. Na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Długiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z autokarem.
 • Tradycja i dokonania "mundurówki" przesądziły. Jest decyzja MON o otworzeniu OPW! (art. sponsorowany)
  2024-06-23
  NOWY TARG. Oficjalna zgoda Ministra Obrony Narodowej uprawnia nowotarskie Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży do tworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Decyzja MON jest odpowiedzią na wniosek złożony przez placówkę w lutym br. Listy chętnych do przejścia przez rekrutacyjną procedurę zapełniają się błyskawicznie. Szkoła rozważa już ewentualność tworzenia dodatkowych klas.
 • Wiosenny Obóz Jaskiniowy w Tatrach (zdjęcia)
  2024-06-23
  W Tatrach odbył się Wiosenny Obóz Jaskiniowy, czyli coroczne szkolenie, którego celem jest przygotowanie ratowników do działań ratowniczych w jaskiniach tatrzańskich.
 • Nowotarżanin w gronie wybitnych młodych naukowców
  2024-06-23
  Minister Nauki przyznał stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, w tym 32 doktorantom, reprezentującym 53 dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu będą przez 3 lata otrzymywali stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie. W tym gronie jest Mariusz Wcisło - nota bene - radny Rady Miasta.
 • Powitania lata na sportowo (zdjęcia)
  2024-06-23
  JABŁONKA. W mini parku przy Urzędzie Gminy zorganizowana została zabawa pod hasłem "Powitanie Lata".
 • "Wianki" w Stolicy Pienin (zdjęcia)
  2024-06-23
  KROŚCIENKO. Wyjątkowe były tegoroczne "Wianki" w Stolicy Pienin. Nie tylko ze względu na to, że Krościenko nad Dunajcem symbolicznie zakopało topory wojenne ze Szczawnicą, ale też z uwagi na niesamowity wspólny spływ wodami Dunajca pod sam amfiteatr "Pod Wierzbą" oraz mnóstwo gości bawiących się wraz z zespołami pod jego sceną.
 • Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców z Nowego Targu
  2024-06-23
  NOWY TARG. Kilka dni temu pożar strawił część domu na Niwie. Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową i dobytek. Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów uruchomiła zbiórkę, która wesprzeć ma finansowo Łukasza z żoną Dominiką i dwójkę ich dzieci 8-letnią Zosię i 4-letniego Franka.
 • Ekspert radzi. Wakacyjne ubezpieczenia.
  2024-06-23
  Właśnie zakończył się rok szkolny i niebawem ruszymy w świat, by cieszyć się słońcem i odpoczynkiem. Chyba każdy pamięta, by spakować zapas kremów z filtrem, a jadąc do Chorwacji - buty do wody na kamieniste plaże. Ale nie każdy wie i pamięta, jak działa opieka medyczna zagranicą. Poprosiliśmy eksperta od finansów i ubezpieczeń, by wyjaśnił zawiłości związane z wakacyjnym ubezpieczeniem.
 • Zmagania w Ogólnopolskich Zawodach w Siłowaniu na Rękę - "Poroniańska Sarpacka" (zdjęcia)
  2024-06-23
  PORONIN. I Ogólnopolskie Zawody w Siłowaniu na rękę O Puchar Wójta Gminy Poronin wygrali Bogdana Blyzniuk i Wojciech Piętak.
 • Krupówkami płynie #8220;rzeka" turystów (zdjęcia)
  2024-06-22
  Deszczowa pogoda sprawiła, że turyści zamiast w góry poszli na Krupówki. W tłumie widać gości z bliskiego wschodu.
 • XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych
  2024-06-22
  Tegoroczna XI Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych odbędzie się w Ludźmierzu w dniach 13-14 lipca.
 • Nowi proboszczowie i wikariusze na Podhalu
  2024-06-22
  W wielu parafiach naszego regionu doszło do zmiany proboszczów i księży wikariuszy. Poinformowała o nich Kuria Metropolitarna w Krakowie.
 • Nocne loty śmigłowców nad Nowym Targiem. Czytelnik: "Każdy obywatel-mieszkaniec ma prawo do ciszy, snu i odpoczynku"
  2024-06-22
  "Chciałbym odświeżyć temat codziennych i o zgrozo nocnych lotów różnego rodzaju samolotów nawet wojskowych - odrzutowych nad do niedawna spokojnym Nowym Targiem" - napisał w liście do redakcji czytelnik Janusz.
 • Wypadek na "chyżniance"
  2024-06-22
  W Skawie niedaleko Biedronki doszło do wypadku. Jedno z aut wpadło do fosy, drugie ma urwane koło.
 • Nawałnica nad Orawą (zdjęcia)
  2024-06-22
  Przez cały region przechodzą burze. W Zubrzycy Górnej miało miejsce gradobicie. Natomiast w Orawce wichura przewróciła drzewo i zerwała fragment dachu z budynku.