Wiadomości

 • "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" w Nowym Targu
  2023-02-03
  NOWY TARG. W sobotę 4 lutego na wyciągu narciarskim Długa Polana zorganizowana zostanie akcja profilaktyczna pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" .
 • Rozpoczęły się Spiskie Zwyki (zdjęcia)
  2023-02-03
  Od dziś do niedzieli w Niedzicy trwać będą XXXIII Spiskie Zwyki, czyli konkurs skrzypków, śpiewaków i gawędziarzy oraz zespołów regionalnych.
 • Nawet 45 cm śniegu może spaść w weekend na Podhalu. Wojewoda Łukasz Kmita zwołał sztab kryzysowy
  2023-02-03
  Według analiz synoptyków najbliższe godziny i dni przyniosą bardzo dynamiczną pogodę w Małopolsce. Sumarycznie pokrywa śniegu na Podhalu może wzrosnąć podczas weekendu nawet o 45 cm. Śnieg będzie zamieniał się w deszcz, powodując oblodzenia. Dodatkowo może wystąpić silny wiatr, sięgający 75 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.
 • Kolejne drogi zablokowane
  2023-02-03
  Sytuacja na drogach wciąż się pogarsza.
 • Podtatrze zasypane śniegiem (zdjęcia)
  2023-02-03
  Ponad dwumetrowe hałdy śniegu zalegają w Zakopanem, a śniegu z godziny na godzinę przybywa.
 • Most w Dębnie nieprzejezdny
  2023-02-03
  Coraz większy korek powstaje przy moście w Dębnie. Na objeździe budowanego mostu ciężarówka nie może podjechać pod górę.
 • Śnieg utrudnia życie kierowcom
  2023-02-03
  ORAWA. Zgodnie z zapowiedziami i ostrzeżeniami meteorologów - śnieg nie przestaje sypać. Opady mają potrwać co najmniej do niedzieli.
 • Fatalne warunki na drogach
  2023-02-03
  W Jabłonce droga do Lipnicy została zablokowana przez duży samochód ciężarowy.
 • Za szybko, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Zatrzymani trzej kierowcy
  2023-02-03
  Tylko minionej doby policjanci na terenie powiatu nowotarskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kierowali samochodami bez uprawnień. Dwóch z nich będąc pod wpływem alkoholu i jeden z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Wszyscy trzej za popełnione wykroczenia i przestępstwa odpowiedzą przed sądem.
 • Ewakuowano dzieci ze schroniska w Beskidzie Sądeckim
  2023-02-03
  Ratownicy z Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej, przeprowadzili ewakuację 14 osób ze schroniska na Przehybie. Byli to uczestnicy obozu sportowego - uczniowie szkół podstawowych - którzy mieszkali w schronisku. Powodem były pogarszające się warunki atmosferyczne w górach.
 • Zamknięty szlak z Palenicy Białczańskiej w kierunku Morskiego Oka (zdjęcia)
  2023-02-03
  Zamknięte kasy biletowe i przejście z parkingu w kierunku szlaku. Powodem jest czwarty stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach.
 • Mężczyzna spod lawiny pozostaje w śpiączce. Szczegóły czwartkowej akcji ratunkowej
  2023-02-03
  Trzy grupy ratowników wyruszyły na poszukiwania 40-latka, którego przysypała lawina pod Małym Kościelcem. Mężczyzna pod ok. metrową warstwą śniegu znajdował się ponad 30 min.
 • Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu odwołany
  2023-02-03
  - Ze względu na złe, stwarzające niebezpieczeństwo warunki atmosferyczne, zawody Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, które miały odbyć się 4 lutego na Stacji Narciarskiej Kasprowy Wierch zostały odwołane - poinformowali organizatorzy.
 • Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich odcięte od świata. "Zapasów mamy dość"
  2023-02-03
  TATRY. - Szlak zamknięty, okien nie widać, kilkanaście osób w schronisku zostaje do czasu poprawy warunków śniegowych. Na szczęście zapasów mamy dość, wszystkie systemy sprawne, wiec cierpliwie czekamy" - poinformowali na Facebooku pracownicy schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.
 • Wyciek gazu na stacji paliw w Kościelisku. Konieczna była ewakuacja 16 osób
  2023-02-03
  Zakopiańscy policjanci interweniowali w piątek nad ranem na stacji paliw w Kościelisku, gdzie doszło do wycieku gazu.
 • Jeden dzień - pięć akcji ratowniczych
  2023-02-03
  Czwartek obfitował w akcje ratunkowe prowadzone przez Grupę Podhalańską GOPR.
 • Wieża z widokiem na Tatry i Beskidy - efekt wsparcia dla gmin górskich
  2023-02-03
  Z wysokiej na ok. 18 metrów drewnianej wieży obserwacyjno-widokowej w Jordanowie rozpościera się panorama Beskidów. Przy sprzyjającej pogodzie z konstrukcji można podziwiać Tatry. Wieża na Hajnówce jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer. Mieszkańcy oraz turyści mogą cieszyć się kolejną atrakcją.
 • Ogłoszono 4. stopień zagrożenie lawinowego w Tatrach. Zamknięty szlak do Morskiego Oka, wstrzymana sprzedaż biletów
  2023-02-02
  Ratownicy TOPR ogłosili najwyższy z możliwych w polskiej części Tatr stopień zagrożenia lawinowego. W związku ze skrajnie niebezpiecznymi warunkami do uprawiania turystyki, Tatrzański Park Narodowy poinformował o zamknięciu dwóch szlaków, wstrzymaniu sprzedaży biletów na teren parku, zamknięciu parkingów na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie oraz odwołaniu przejażdżek konnych do Morskiego Oka.
 • Wypadek na Cyrhli
  2023-02-02
  ZAKOPANE. Wieczorem na Cyrhli zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowane zostały dwie osoby. Na drodze panowały trudne warunki związane z obfitymi opadami śniegu.
 • 1,5 mln zł na rozwój turystyki rowerowej na Podhalu
  2023-02-02
  „Podhale-Gorce-Pieniny-Spisz - rozwój oferty wspólnej turystyki rowerowej” - inwestycja planowana przez działające w naszym regionie Lokalne Grupy Działania, otrzymała dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł.