Bukowina Tatrzańska – malownicza wieś w samym sercu Tatr

Podhale to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Kusi turystów malowniczymi krajobrazami, widokiem majestatycznych gór, ale także kulturą i góralskim folklorem. Na Podhalu warto zatrzymać się w zacisznym miejscu, które pozwoli w spokoju chłonąć niepowtarzalny górski klimat. Do takich miejscowości należy Bukowina Tatrzańska, o której opowiemy w naszym artykule.

Gdzie się zatrzymać? Komfortowy apartament – Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś, która potrafi doskonale zadbać o turystów. Komfortowy apartament bukowina to idealne miejsce na nocleg. Mieszczące się w Hotelu*** NAT Bukowina Tatrzańska apartamenty (dwupoziomowe) i pokoje mają w pełni wyposażony aneks kuchenny i wszelkie niezbędne akcesoria.

Dużym atutem obiektu jest dostęp do hotelowej strefy relaksu i restauracji TaTRadycja. Goście mają okazję skosztować regionalnych dań i poznać unikalne, podhalańskie tradycje kulinarne.

Jest to także doskonała baza wypadowa. Z hotelu jest blisko do centrum miejscowości i najważniejszych atrakcji – wyciągi narciarskie, malownicze szlaki czy baseny termalne. Możesz się tu zatrzymać, niezależnie od charakteru wyjazdu. Apartamenty w Bukowinie Tatrzańskiej to świetny wybór na rodzinny wypoczynek, ale także pobyt służbowy. Komfortowe apartamenty są przystosowane do wszystkich gości. W hotelu mogą się odbywać spotkanie biznesowe, szkolenia czy wyjazdy integracyjne.

Bukowina Tatrzańska – magiczne miejsce na urlop

Jeśli urlop w górach, to tylko w Bukowinie Tatrzańskiej. Dlaczego? Ponieważ jest to miejsce, które zapewnia zarówno ciszę i spokój, jak również moc atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Atrakcyjne położenie

Bukowina Tatrzańska to miejscowość położona w odległości 15 km od Zakopanego. Jest to jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce (1000 m n.p.m.).

Architektura i kultura

Przyjezdnych zachwyca unikalna zabudowa; drewniane budynki pochodzące z okresu międzywojnia to kwintesencja stylu zakopiańskiego. Na uwagę zasługuje także wybudowany w latach 1887-1900 drewniany kościół parafialny pod wezwaniem NSJ. Oferta kulturalna obejmuje zaś przede wszystkim takie coroczne imprezy jak: Góralski Karnawał czy odbywające się latem Sabałowe Bajania.

Sporty zimowe

Oczywiście Bukowina Tatrzańska to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Znajduje się tu stacja sportów zimowych oraz liczne małe wyciągi narciarskie. Dużą popularnością cieszy się ośrodek Olczański Wierch ze Stacją Turnia, która oferuje wjazd wyciągiem krzesełkowym. Narciarze chętnie korzystają także ze Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski.

Termy Bukowina

Ważną atrakcję stanowią ponadto Termy Bukowina – kompleks basenów geotermalnych zasilanych wodą termalną. Takie wody wykazują działanie prozdrowotne; są środkiem leczniczym oraz rehabilitacyjnym. W skład kompleksu wchodzi: 20 basenów, zjeżdżalnie, jacuzzi, masaże wodne oraz 12 rodzajów saun.

 

Polecane artykuły