Parasole wędkarskie - niedoceniany element wędkarskiego wyposażenia

Na pytanie: "Czy dzisiaj jest pogoda na ryby?" większość wędkarzy odpowiada: "Tak!". I to bez względu na to, czy pada deszcz, świeci słońce, wieje wiatr lub jest po prostu zimno. Wędkarstwo to pasja, którą możemy realizować bez względu na warunki pogodowe. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na całodzienną zasiadkę, kiedy jest idealna pogoda. Jeżeli mamy już zaplanowany weekend na rybach, koniecznie musimy sprawdzić, jaka będzie w te dni pogoda. Nawet w trakcie skrajnych warunków atmosferycznych możemy doprać sprzęt i akcesoria w taki sposób, że łowienie będzie prawdziwą przyjemnością.

Dodatkowe akcesoria w walce z pogodą - parasole wędkarskie

Gdy wieje wiatr, pada deszcz, czy świeci słońce, wędkowanie jest utrudnione. Ciężko jednak trafić w odpowiednie warunki pogodowe za każdym razem. Pomocny może być zatem parasol wędkarski. Jest to wielofunkcyjne akcesorium, które powinien mieć w swoim ekwipunku każdy fanatyk tego pięknego hobby. Chroni on przed:

  • nadmiernym słońcem - bardzo przydaje się w letnie dni, kiedy nie możemy schować się pod drzewami; część modeli ma filtr UV, który skutecznie chroni nas przed oddziaływaniem tych promieni,
  • deszczem - choć parasol został stworzony po to, aby chronić przed słońcem, najczęściej używany jest w trakcie deszczowej pogody; na wędkarskich zasiadkach parasole wędkarskie również są do tego używane, choć nie tylko,
  • wiatrem - dobranie odpowiedniego modelu osłoni nas przed przeszywającym, zimnym wiatrem; parasol wędkarski z osłoną pełni nie tylko funkcję przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową, ale chroni również przed wiatrem.

Niewątpliwie jest to sprzęt, który warto mieć w swoim inwentarzu. Bogatą ofertę można znaleźć na https://wielkaryba.pl/parasole-wedkarskie w sklepie Wielka Ryba. Można tam kupić parasole wędkarskie czołowych producentów: Mikado, Preston, Fox, czy Radical. Zakupy w renomowanym sklepie to zawsze najlepszy wybór!

Parasol wędkarski - jak go rozłożyć, aby był stabilny?

Można to zrobić na kilka sposobów. Najprościej - wbić po prostu w podłoże. Kiedy nie wieje wiatr, a grunt jest dość stabilny, ta metoda jest skuteczna. W przypadku podmuchów wiatru lub ulewnego deszczu może to jednak sprawiać problemy. Sprawa jest prosta, jeżeli dysponujemy podestem lub krzesłem, które posiada uchwyt na parasol wędkarski. Pozwoli to zamontować akcesorium bez obaw, że się przewróci lub zostanie wyrwane przez wiatr.

W przypadku, kiedy nie dysponujemy odpowiednim fotelem wędkarskim, możemy wykorzystać uchwyt do parasola wędkarskiego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli: od wbijanych, jednoramiennych, aż pod długie i wkręcane. Warto dobierać je odpowiednio do podłoża! W przypadku wyboru świdra wiercenie w gliniastej glebie będzie trudne i ciężkie. Wtedy lepiej wybrać wbijane, które będą również stabilne. Natomiast łowiąc na piaszczystym brzegu, świder będzie najlepszym z możliwych wyborów.

Dlaczego zakup parasola wędkarskiego jest ważny?

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i komfort. Jednak wielu wędkarzy jest w stanie zmoknąć na przeszywającym wietrze, byle tylko wykorzystać wolną chwilę na wędkowanie. Parasol wędkarski poprawi również... wyniki! To właśnie dzięki temu, że poprawia nasz komfort łowienia, możemy skupić się na wędkowaniu. Bez denerwowania się na wiatr, który utrudnia wiązanie żyłki, czy na słońce, przed którym musimy chować robaki i zanętę.

W wędkarstwie dużą rolę odgrywają detale. Parasole wędkarskie realnie wpływają na poprawę wygody i jednocześnie pozwolą złowić więcej ryb!

Polecane artykuły